МОДЕРНІЗАЦІЯ ВУЗЛА ОБРІЗКИ ПІДКЛЕЮВАННЯ

news image

Необхідність в модернізації вузла обрізки підклеювання виникла у підприємства целюлозно-паперової промисловості.

Наш Замовник купив за кордоном лінію складання заготовок в паперові мішки різного формату.

В процесі складання є етап обрізки стрічки на підклеювання мішка. Процес обрізки відбувався по форматними шестернями, що робило неможливим якісну обрізку стрічки з нанесеною картинкою.

Щоб вирішити цю проблему, клієнт звернувся в ТОВ “Топсітісервіс”, для модернізації вузла обрізки підклеювання стрічки із забезпеченням трьох режимів різання: “по формату”,  “по мітці”,  “по форматним шестерням”.

Перш ніж приступити до виконання робіт, провідні інженери нашої компанії провели аналіз існуючої на підприємстві клієнта системи. В результаті, було розроблено технічне рішення. Потрібно встановити промислове обладнання та комплектуючі Siemens.

Модернізація вузла обрізки підклеювання мішка полягає в установці інтелектуальної приводної системи. Система передбачає заміну “форматної шестерні” на серводвигун з редуктором, і встановлення додаткового сенсорного обладнання. А саме: датчика головної швидкості машини (енкодер) 1шт, датчиків мітки (фото-датчики), опорних датчиків обрізки (індуктивних датчиків).

Загальна система складається з двох (ліва і права) систем обрізки і одного щита управління. В якому встановлені всі електрообчислювальні елементи, приводи і панель оператора.

Данна система повинна забезпечити наступні вимоги і режими роботи:

  1. Режим «По формату». Забезпечує обрізку по заданому оператором формату;
  2. Режим «По мітці». Забезпечує автоматичний контроль обрізки за попередньо нанесеною та ініціативованою міткою;
  3. Режим «Сервісний». Забезпечує ручну прокрутку системи;
  4. Забезпечити можливість виведення інформації про стан системи;
  5. Забезпечити можливість внесення змін в основні налаштування системи (коефіцієнт і параметри);
  6. Забезпечити точність обрізки в 1-1,5 мм.

Фахівці ТОВ “Топсітісервіс” і ПП “Сіменком інжиніринг” модернізацію вузла обрізки поклеювання виконали на базі ПЛК Siemens SIMATIC S7-1200, панелі оператора KTP400 BASIC.

Було виконано підключення до вхідних/вихідних ПЛК датчиків, кнопок для управління процесом, приводів. Двигуни змонтовані і підключені до приводів. Розроблено алгоритм для забезпечення надійної і якісної роботи вузла в трьох режимах роботи, з подальшою програмною реалізацією його в середовищі TIAPortalv14.

Виготовили спеціальну шафу управління. Створили програму алгоритму роботи ПЛК.

Для визначення швидкості основної лінії використовується інкрементальний енкодер і, розроблена ТОВ “Топсітісервіс” програма для згладжування і масштабування реальних значень. Це позбавило Замовника від мученицької необхідності налаштовувати зв’язок з існуючою системою для зчитування заданої швидкості. Розроблена і впроваджена система візуалізації на панелі оператора. Система візуалізації налаштована належним чином відповідно до вимог проекту. Проведено пусконалагоджувальні роботи. Систему ввели в експлуатацію. Провели навчання обслуговуючого персоналу. Замовнику надали всю технічну документацію.

В результаті модернізації вузла обрізки підклеювання, Клієнт отримав можливість якісної обрізки з заданою точністю, стрічки для підклеювання мішків. Як наслідок впровадження інновації, з’явилася можливість вибирати режим різання відповідно до виду стрічки. Якщо стрічка з нанесеним на неї зображенням, то різати можна в режимі «По мітці». Якщо ж стрічка біла, то режим повинен бути “За форматом” або “За форматною шестірні”). З’явилася можливість отримання в ясній і зрозумілій формі, інформації про стан системи. Що значно полегшує її експлуатацію.

Впровадження інтелектуальної системи для вузла обрізки підклеювання мішка оберігає Замовника від браку і простоїв обладнання. Задоволений отриманими результатами, наш клієнт прийняв рішення щоб ТОВ “Топсітісервіс” модернізувало лінію поперечного різання. В даний час проходить процес узгодження термінів виконання нового проекту і підписання договору.

Автоматизація виробничих процесів на підприємствах, заводах фабриках. Промислові системи автоматизації та контролю технологічних процесів.

Автор: