Очищення стічних вод. Повна автоматизація систем управління очисними спорудами

news image

Для одного з провідних заводів дитячого харчування в Україні , ПП “Сіменком інжиніринг”, у співпраці з ТОВ “ТопСітіСервіс”, успішно реалізували масштабний проект: "Автоматизована система управління очисними спорудами".

Так, як компанія "Сіменком Інжиніринг" є офіційним інтегратором компанії SIEMENS, в процесі виконання робіт було використано лише якісне та надійне обладнання Siemens.

 

Послідовне виконання проекту автоматизації

 

В ході реалізації проекту, спеціалісти “Сіменком інжиніринг” розробили ТЗ автоматизованої системи керування очисними спорудами. Виконали монтаж  3-ох нових шаф керування.

При пусконалагоджувальних роботах провели тестування всіх вузлів та виконавчих механізмів.

Інтелектуальна частина проекту розроблена на базі мікропроцесорного контролера SIEMENS Simatic S7-1500, 4-х частотних перетворювачів G120 та станції керування для оператора.
Розроблена програма для керування виконавчими механізмами (засувками, двигунами з/без ПЧ), а також аналогових давачів (рівня, температур, концентрації кисню) та дискретних давачів рівня. Розроблено автоматичні режими для підтримки витрати води та її рівня в ємностях із запобіганням переливу, циклічне перекидання заслінок та інше. Впроваджено зручний HMI на станції оператора.

 

Результати впровадження системи АСУ:

 

·         АСУ дає можливість безперервно очищати стічні води, а саме - відокремлювати мул методом осаджування та аерації для подальшого перекачування;

·         Розроблено автоматичні режими підтримки рівня в ємностях, що значно пришвидшило цей процес, та зробило його безпечнішим, адже виконується без втручання персоналу та запобігає переливу;

·         Автоматичний режим підтримки заданого значення витрати;

·         Автоматичне увімкнення барабанної решітки (фільтру) при наявності в ній рідини;

·         Зручне налаштування співвідношення завдань для насосів-дозаторів відносно витрати;

·         Автоматична зміна положення дискретних засувок із заданим періодом часу;

·         Можливість керування кожним елементом в ручному режимі;

·         Система блокувань, яка унеможливлює роботу насосів у холостому ході, та захищає елементи від перегріву та розгерметизації (при наявності відповідних давачів);

·         Моніторинг та індикація стану шаф керування;

·         Моніторинг дій та діагностика аварій по кожному елементу, із внесенням в журнал повідомлень;

·         Наявність загального журналу аварійних повідомлень, який дає можливість оператору моментально оцінити аварію, при її виникненні, та зрозуміти до якого елементу вона відноситься;

·         Наявність інструкції користувача та схеми підключень для полегшення розуміння АСУ.

 

За рахунок якості та надійності обладнання Siemens, а також завдяки професійній компетенції інженерів, компанії "Сіменком Інжиніринг" вдалося успішно реалізувати ще один проект.

Автор:

Поділитися:

кнопка зв'язку