Чи готовий ваш бізнес до нових екологічних вимог? Європейський Зелений курс, про економіку з точки зору екології.

news image

Європейський зелений курс (ЄЗК, European Green Deal) – це програма дій, що передбачає перехід до кліматично нейтральної Європи до 2050 року. Документ охоплює всі сектори економіки та визначає політику ЄС на найближчі роки стосовно зміни клімату, промислової та аграрної політики, біорізноманіття, енергетики, торгівлі тощо. Протягом 2020 року Єврокомісія оприлюднила низку стратегічних документів у рамках ЄЗК. Зокрема, це нова аграрна стратегія «Від ферми до виделки», Стратегія біорізноманіття, План дій щодо впровадження циркулярної економіки, Кліматичний пакт. 

Green Deal — це насамперед про економічні перетворення, адже Європа планує повністю відмовитися від викопного палива, замінити його відновлюваною енергетикою, а також інвестувати в нові джерела енергії, як от водень. Паралельно з цим відбуватиметься технологічна трансформація транспортного сектору, промисловості, сільського господарства та інших галузей.

 

Україна декларує підтримку “зеленого курсу”. Лише у 2020 році було прийнято щонайменше 20 стратегічних документів Уряду для боротьби зі зміною клімату. Серед них — Концепція «зеленого» енергетичного переходу до 2050 року, Інтегрований план з боротьби зі зміною клімату та розвитку енергетики до 2030 року, Концепція реформування вугільної галузі та плану заходів щодо її реалізації та інші.

Загалом Україна має і свої стандарти щодо екологічних нормативів бізнесу, при цьому  40% торгового обороту України припадає на ЄС, більше ніж 14 тисяч українських компаній здійснюють експорт своєї продукції до ЄС. І запровадження Європейського зеленого курсу, означає, що невдовзі цим компаніям потрібно буде надавати інформацію щодо кількості викидів парникових газів у процесі виробництва продукції, якості та кількості використаних пестицидів, поводження зі стічними водами або ж про дотримання європейських стандартів добробуту тварин (у тваринництві).

Для прикладу, розглянемо більш детально механізм карбонового регулювання імпорту. Цей механізм дозволить відображувати в ціні товарів, що імпортуються до ЄС, обсяг викидів усіх парникових газів, які утворились у процесі виробництва. Тобто, вуглецевий слід продукту перераховуватиметься у вуглецеве мито на кордоні. Таким чином, продукція, вироблена на підприємствах із застарілими ресурсоємними технологіями, буде дорожчати і втрачати конкурентоспроможність. А ті вироби, які мають менший вуглецевий слід, стануть більш конкурентоспроможними.

 

Звісно посилення екологічних вимог до бізнесу потребують значних ресурсів, але слід розуміти, що це довгострокова інвестиція в бізнес і майбутнє всього світу, це модернізація, яка здатна вивести бізнес на новий більш конкурентний рівень. Гармонізація українських стандартів з європейськими має сприяти кращому доступу України до світових фінансових ринків, забезпечити інвестиції в сталу економіку, в інноваційні технології, які сприяють переорієнтації економіки із застарілих ресурсоємних моделей на нові.

 

Компанія ТопсітіСервіс, Сіменком Інжиніринг має значний досвід в екологічній модернізації підприємств різних галузей та з впевненістю можемо сказати, що всі підприємства, які зробили цей крок, досягли нового рівня розвитку і відкрили для себе багато інноваційних можливостей.

Звертайтесь до нас і наші спеціалісти нададуть вам детальну інформацію, запропонують найкращі рішення для вашого бізнесу.

Детально про всі наші послуги та реалізовані продукти на нашому сайті:

 

https://topsity.com.ua/

Автор:

Поділитися:

кнопка зв'язку